Naši partneři

Svítání u kapličky (Sloup v Čechách)   Petr Germanič

Logo TZLužické hory přirozeně pokračují i na saské straně, kde slyší na jméno Zittauer Gebirge, tedy Žitavské hory. Horám jsou státní hranice lhostejné a i lidé mohou už tři desítky let volně přecházet na nesčetných místech ze státu do státu a vnímat tenhle čarokrásný region jako jeden celek.
Partnerský region na saské straně:


Crystal ValleySklo je identitou a esencí našeho kraje a patří k němu stejně jako porcelán k Míšni, whisky ke Skotsku nebo parfémy k Provence. V druhé polovině 17. století se na českém území začalo tavit průzračně čisté sklo, které svou čirostí, zářivostí a tvrdostí bylo obzvlášť vhodné pro rytí a broušení. Toto sklo, označované jako český křišťál, se stalo domácí specialitou a bylo ve světě tak žádané, že se v první polovině 18. století staly české země nejvýznamnějším vývozcem skla na světě. Vítejte v Křišťálovém údolí!

Více info ZDE


Logo České parkyČeskou republiku lemují nádherná místa, kde příroda hraje hlavní roli. Pořád tu najdeme svěží lesy, majestátní zvířata, obsypaná borůvčí nebo průzračné horské potoky. Aby to tak bylo i dál a mohli jsme tato místa ukazovat našim dětem a vnoučatům, je potřeba je společně chránit. Protože to, co investujeme do přírody, se nám v budoucnu vrátí. Stali jsme se partnery Českých parků.

 Více info ZDE

Lípa Musica


Hlavní náplní činnosti spolku ARBOR je pořádání Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica, který se poprvé konal v roce 2000 ještě jako Festival duchovní hudby Česká Lípa. Festival působí hlavně na Českolipsku, potažmo v Libereckém kraji, zasahuje ale i do Ústeckého kraje a německého Saska. Festival se koná na podzim, zpravidla od září do listopadu,  ale spolek ARBOR vyvíjí aktivity i mimo festival. Pořádá samostatné koncerty a snaží se podporovat i další kulturní aktivity v České Lípě.

Více informací ZDEactive point
Firma na zážitky, půjčovna kol, koloběžek a ferratového vybavení v Děčíně. Kola nebo koloběžky ale umí přistavit kdekoliv. Zajistí víkend plný dobrodružství a aktivit nejen v okolí Děčína. Koloběžky z Panské skály do České Kamenice a České Lípy.

Více informací ZDE
Logo Rock Empire  Ryze česká firma, která se specializuje na výrobu a distribuci lezeckého vybavení pro sport i práci. Výrobky Rock Empire najdete dnes ve více jak 50  zemích světa. Krédem této firmy je maximální funkčnost, komfort a bezpečnost. Zabývají se rovněž školením a certifikací práce ve výškách.

Více infromací ZDE


Via Czechia
Stezky Via Czechia představují nejdelší a nejodvážněji vedené dálkové trasy v České republice. Jsou vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku nebo zimní turistiku na lyžích. Trasa Severní stezky prochází územím destinace Lužické hory.

Více info ZDE


Koruna hor

Koruna hor má za cíl povzbudit všechny k bližšímu poznání České republiky prostřednictvím zdolání 81 jejich nejvyšších vrcholů a návštěv zajímavých míst  a objektů, které se nacházejí v jejich přímém okolí. Díky tomu lze poznat mnoho zajímavých obcí, vidět nádherné architektonické památky a odhalit okouzlující přírodní atrakce.

Více info ZDE


Vytvořeno 12.7.2018 8:40:32 | přečteno 4655x | ernest
 
Liberecký krajŽitavské horyPivní stezkaČeský systém kvality služebKudyznudy.cz - tipy na výletCzech Republic
load