Česko - německá spolupráce

Gäste Info

LUŽICKÉ A ŽITAVSKÉ HORY SPOLUPRACUJÍ

Destinační agentura Lužické hory a její saský partner Turistické centrum Přírodního parku Žitavské hory, pobočka Společnosti rozvoje města Žitavy, spojili síly a v těžké době pro cestovní ruch vytvořili společného cestovního průvodce a propagační film.

V rámci německo-českého projektu, který byl realizován z programu spolupráce Svobodného státu Sasko - Česká republika 2012-2020 (SN-CZ2014-2020), byl vytvořen čtyřjazyčný cestovní průvodce a 3 minutový image film.

"Vznik krátkého videa  nebyl původně vůbec v plánu," říká Marie Kárová, ředitelka DMO Lužické a Žitavské hory. „Díky korona krizi jsme museli najít nové flexibilní řešení vzhledem k tomu, že nemohlo dojít na společná setkávání."

Před dvěma lety plánovaná turistická burza, která se měla uskutečnit na saské straně na jaře 2021 a která měla navázat na uskutečněné Miniveletrhy ve Cvikově (rok 2019) a České Kamenici (2020), se bohužel díky epidemiologickým opatřením nemohla konat.  Nedošlo tedy na osobní setkání a propojení českých a německých volnočasových zařízení, turistických informačních center a dalších partnerů.  

Na začátku roku 2021 partneři dohodli, že je třeba ustoupit od původní myšlenky a namísto toho se rozhodli vytvořit propagační krátký film, který má cílit na rodiny s dětmi.

Regionální průvodce, který byl v rámci projekt vytvořen, je 80 stránková malá brožura. Obsahuje řadu turistických zajímavostí, od muzeí, řemeslných dílen až po zábavní parky a rekreační areály. Brožury jsou k dispozici v turistických informačních kancelářích v regionu.

Marie Kárová, ředitelka DMO Lužické a Žitavské hory, se těší z výsledků projektu, „I přes překážky v rámci realizace projektu, vznikly dva skvělé produkty, které, doufejme, že v blízké době poslouží mnoha turistům v našem regionu. Tyto produkty  jsou výsledkem pragmatické a intenzivní spolupráce."

Linda Pietschmann, ředitelka cestovního ruchu a marketingu společnosti pro rozvoj města Žitava: "výše uvedené výsledky jsou důležité, protože partnerství mezi DMO Lužické a Žitavské hory a turistickými strukturami v regionu kolem přírodního parku Žitavské hory je stále velmi dobré."


Vytvořeno 11.1.2022 21:01:20 | přečteno 358x | marie.karova
 
Liberecký krajŽitavské horyPivní stezkaČeský systém kvality služebKudyznudy.cz - tipy na výletCzech Republic
load