Nová nabídka pro návštěvníky - Albrecht z Valdštejna

česká lípa

PO STOPÁCH ALBRECHTA Z VALDŠTEJNA

Turistická oblast Lužické hory ve spolupráci se sdružením Český ráj, leaderem projektu, a kolegy z Jizerských hor a Máchova kraje připravila turistickou novinku v podobě nové nabídky k tématu slavného vévody Albrechta z Valdštejna.

Ačkoliv je Albrecht z Valdštejna spojován hlavně s Jičínem a Frýdlantem, jeho „Terra felix“ čili Šťastná země zahrnovala rozsáhlé území na severu Čech, Lužické hory nevyjímaje. Frýdlantské vévodství známého vojevůdce to nejsou jen místa v Českém ráji, jako jsou Jičín, Dětenice, Turnov, Mnichovo Hradiště či Sychrov, ale také památky v Lužických horách a Máchově kraji. Po stopách Albrechta z Valdštejna se tedy můžete také vydat třeba do České Lípy, na Lemberk, na Bezděz, do Prahy či místa posledního vévodova působení – Chebu.

 Nová brožurka tak pomůže objevovat místa s vévodou spojená stejně tak, jako nový web na doméně www.albrechtzvaldstejna.cz a facebookový profil https://www.facebook.com/postopachalbrechta.

 Brožurky budou k dispozici v informačních centrech a na památkách s působením vévody spojených. Zdarma jsou také ke stažení na www.luzihory.cz

 Pro návštěvníky ještě před letošní sezónou, ještě než se brány památek otevřou, a my pevně věříme, že to bude brzy, připravujeme jednoduchou motivační hru. Mapku, do které budou návštěvníci sbírat razítka na zapojených památkách. Úspěšní sběratelé si pak budou moci vyzvednout připravené odměny v podobě pamětních mincí a dalších propagačních předmětů,“ popisuje Marie Kárová, ředitelka DMO Lužické a Žitavské hory.

Vytvořeno 24.3.2021 10:09:46 - aktualizováno 24.3.2021 10:19:05 | přečteno 398x | marie.karova
 
Liberecký krajŽitavské horyPivní stezkaČeský systém kvality služebKudyznudy.cz - tipy na výletCzech Republic
load