10 + 1 tipů kam vyrazit k vodě

Letní měsíce a voda k sobě prostě patří, ať už mluvíme o letních bouřkách nebo o příjemném zchlazení po náročném výšlapu. Kde se tedy v Lužických horách dá vykoupat?

Těm, kteří preferují opečovávané městské koupaliště před přírodním, rozhodně doporučíme to v České Kamenici, Chrastavě či v Jablonném v Podještědí.

Z přírodních koupališť musíme vypíchnout známé jezero Kristýna v Hrádku nad Nisou, kde kromě několika restaurací najdeme i lanový park nebo půjčovnu lodí. Na pláži u Hamerského jezera v Hamru na Jezeře se taky nudit nebudete. Kromě šlapadel a dětského hřiště zde najdeme například minigolf, samozřejmostí jsou kiosky s občerstvením a sociální zařízení. Moc pěkné koupaliště se nachází v oblíbeném Sloupu v Čechách, Radvanecký rybník leží jen kousek od skalního hradu a krásných turistických okruhů. Všechna koupaliště jsou placená a počítejte s tím, že v parných dnech nebudete na plážích sami.

Rybník Cimrák v Krásné Lípě s pěknou travnatou pláží a nedalekým dětským hřištěm jistě poskytne příjemné osvěžení po procházce městem, stejně tak jako Červený rybník v Piheli, nedaleko Nového Boru. Kunratické rybníky (Horní rybník) jsou zase ideální zastávkou po návštěvě sklárny Pačinek.

Pokud hledáte útěchu po náročném výstupu na Klíč, potěšíme vás. Po modré turistické značce se z Klíče dostanete k jezírku ve Svoru, velmi osvěžujícímu.

Opravdovým otužilcům musíme vřele doporučit přehradu Naděje. Najdeme ji v dojezdové vzdálenosti od Cvikova a dostaneme se k ní příjemnou procházkou po červené značce. Upozorňujeme však, že toto koupání není vhodné pro každého - není tu pláž a pozvolný vstup a navíc…kdo nemá rád hloubky, tak ať raději volí jinou vodní plochu.

Užijte si naše tipy!


Prysk

 
Liberecký krajŽitavské horyPivní stezkaČeský systém kvality služebKudyznudy.cz - tipy na výletCzech Republic
load